Blog

הבלוג חוגג שנה!

הבלוג היום חוגג שנה. לפני שנה בדיוק, העלתי לאוויר את הבלוג.

אומנם הוא רק שנה באוויר, אבל הרעיון התחיל הרבה לפני.

מגיל קטן אני בונה לעצמי בלוגים ואתרים, כל פעם בנושא אחר. העולם של בלוגינג לא זר לי. לפני כמה שנים, כשהתחלתי את לימודי במנשר, ידעתי שאני ארצה ביום מן הימים לפתוח בלוג כתיבה. בו זמנית, גם חשבתי כמה מגניב יהיה לפתוח בלוג טבעונות בו אוכל לשתף במסע הטבעוני שלי. מאז שאני צמחונית , נהגתי לשתף את הסביבה שלי בטיפים שקשורים לנושא. כשאת עוברת לצמחונות בגיל 13, רוב האנשים שאת מכירה בהמשך החיים שלך מסתקרנים מההחלטה שלך ובהתאם, שואלים שאלות ומסתקרנים. אנשים צמאים למידע, אפילו אם לפעמים זה לא נראה לנו כך.

לפני בערך ארבע שנים התחלתי לעשות עיצובים לבלוג – הבלוג היה בעיקר שילוב של טבעונות וטיולים ואיך מטיילים בתור טבעונית. פתחתי אותו באתר חינמי, הכנתי לו עיצוב, כתבתי פירוט ושם זה עצר. משהו לא הרגיש לי מדויק. לפני שלוש שנים אמא שלי הציעה לי ללכת לסדנת בלוגינג, ידעתי שאת כל המידע שיש בסדנה אני כבר מכירה בע"פ ובכל זאת הלכתי כי הרגשתי שזאת אחלה הזדמנות עבורי להשיק בלוג סוף סוף. גם שם – הכנתי עיצוב, פתחתי עמוד באתר חינמי, כתבתי פירוט ואפילו פוסט ראשון וגם אז זה נעצר. חודשיים אחרי זה החלטתי לפתוח את האינסטגרם השני שלי שהוא "Crueltyfreeshare" שהתחיל עם פוסט של הטיול שלי באותו חודש בבודפשט. בהתחלה זה היה אינסטגרם שפשוט הייתי משתפת בו את כל המאכלים הטבעוניים שאני אוכלת. בהמשך, גם אחותי (שגם היא טבעונית) הצטרפה לתקופה לנהל איתי את האינסטגרם. העוקבים התחילו לעלות וכל פעם השקעתי יותר ויותר. התחלתי לעלות גם מתכונים, למרות שאין לי הכשרה מסוימת בנושא, פשוט נהניתי להכין ולהמציא מתכונים טבעוניים. לפני בערך שנתיים התחלתי להתעניין בקונדיטוריה טבעונית ולנסות דברים חדשים במטבח ואז, אחרי כמה חודשים ובעקבות זה שבאותה תקופה ניהלתי כבר 2 עמודים שכל אחד עומד על כמה אלפי עוקבים, הבנתי שאני חייבת לפתוח בלוג.

אז עכשיו שהחלטתי פעם נוספת לפתוח בלוג, והפעם ידעתי שזה הולך להיות מושק, מה השלב הבא? להחליט שאני רוצה לעשות את זה בצורה הכי מקצועית שאני יכולה וזה אומר בעיקר – שאני יודעת שאצטרך לעבוד קשה. בפברואר של שנת 2020 קניתי את הדומיין שלי ובמשך חודשיים עבדתי קשה בלנהל את הצד הטכני של הבלוג, לעצב אותו, לבחור בדיוק מה אני רוצה שיעלה בו, לחשוב על שם ועוד. לא היה לי אז תאריך מסודר שבו אני רוצה להתחיל לפרסם את הבלוג ואני מודה, הזמן קצת נמרח לי. אבל אז, נכנסה הקורונה. זה היה ברור שזה הזמן המושלם להשיק בלוג שבין היתר יש בו מתכונים עכשיו כאשר יש לאנשים זמן בבית להכין אותם.

ולפני שנה בדיוק, השקתי אותו.

השנה האחרונה הייתה מוזרה, שנה ייחודית בחיים של כולנו. כל העולם המוכר לנו התנפץ לרסיסים בחודש אחד ונכנסו לעידן חדש. עידן שבו המגע האנושי הולך ומתרחק, שבו אנחנו מתקשרים דרך מסכים בלבד לכמה חודשים ועם הזמן, גם זה הופך לנורמלי. אנחנו עכשיו "חוזרים לחיים", אבל החיים לא באמת יחזרו להיות אותו דבר.

בשנה האחרונה עברתי הרבה חוויות. העלתי עשרות מתכונים לבלוג, מאמרים בנושא טבעונות ואקולוגיה, העלתי כמות עצומה של טיפים כמעט ברמה יומית לעמוד האינסטגרם שלי, טיילתי בבלגרד, טיילתי ביחד עם אפליקציה חדשנית של טיולים בארץ, עשיתי את השתפים הראשונים של הבלוג והכי חשוב – יצרתי. כתבתי, צילמתי, ערכתי וידאו, ציירתי. התעסקתי בדבר המהותי ביותר בחיים שלי שזה אומנות, ושבזכות הבלוג הזה אני גם זוכה לשלב בין המילה הכתובה לבין הטבעונות. לא סתם לבלוג קוראים "The Vegan Artist", אומנות אקטיביסטית מאז ומתמיד משכה אותי. לנצל אומנות כדי להעביר מסר.  

תודה רבה לכל מי שנכנס לבלוג, עשה לייק, לכל מי שמגיב באינסטגרם ובפייסבוק, מכין את המתכונים, קורא את המאמרים. תודה לכם 3>

ולכבוד החגיגות, הכנתי קאפקייקס יומולדת חגיגיים!! המתכון יעלה בימים הקרובים לבלוג.

Share - לשיתוף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *