Blog Traveling

טיול יומיים – עכו וזיכרון יעקב

אני מתרגשת לפתוח פינה חדשה בבלוג והיא פינת הטיולים. אחד מהדברים האהובים עליי בעולם זה לטייל, לראות מקומות חדשים, להכיר תרבויות חדשות. כשפתחתי את הבלוג היה לי חזון להפוך אותו בין היתר לבלוג טיולים, לטוס לחו"ל כמה שיותר כי פתאום התאפשר (נפתח לאחר סיום הלימודים שלי) ולעלות לאחר מכן את כל ההמלצות גם לאטרקציות וגם בהקשר של טבעונות בפוסט. לצערי, קצת אחרי שהחלטתי סופית לפתוח את הבלוג הגיחה לחיינו הקורונה שקצת עיקבה את התוכניות. המזל? גם בארצנו יש מקומות מרהיבים שעוד לא יצא לי להגיע אליהם ולשמחתי שניה לפני שהתחיל הסגר השני יצא לי לעשות שני טיולים. אחד היה לצפת שיעלה בקרוב גם פוסט, והשני היה לעכו וזיכרון. טיול בין יומיים. 

התכנון טיול של חו"ל ושל הארץ שונה אך בשניהם אני שמה דגש על לראות כמה שיותר, לחוות את העיר שאליה אני הולכת וכמובן, לבדוק לי איזה מסעדות ואוכל מיוחד יש לה להציע לטבעונים. לשים כך, אני נכנסת לאתר/אפליקציה של TripAdvisor  אני כותבת את שם העיר שאני רוצה, ובונה לי תיקיה שאליה אני משייכת את כל האטרקציות המעניינות. לאחר מכן, אני עושה חיפוש על מסעדות טבעוניות באזור. לצערי כיום ברוב הערים עדיין אין מספיק מסעדות שהן 100% טבעוניות, אבל חשוב לי ללכת לאלו אשר מציעות מספיק אופציות. בשלב זה אני מעדיפה לגשת לאפליקציה של Happy cow, ולעשות חיפוש בקבוצת "טבעונים אוכלים בחוץ" בפייסבוק (דרכה גם הגעתי לחלק מהמקומות בעכו). במידה  ואני לא  מוצאת, יש במנוע החיפוש של טריפ אדוויסר אופציה לסמן "אופציות לטבעונים" ולצמצם את האפשרויות כך שלא אצטרך להיכנס לתפריט של כל המסעדות. כמובן שתמיד אפשר פשוט לזרום עם הטיול ולא לתכנן מראש את המסעדות, אבל חשוב לי ללכת למקומות שיהיו לי בהם מספיק אופציות או לא לפספס במידה ויש פתאום מקום עם דברים מיוחדים. במידה והולכים לאזור שלא ידוע אם יש אופציות או לא הדברים שיהיו ברוב המקומות הם – חומוס, פלאפל, פסטה (לוודא שאין ביצים!) וסלטים. 

יום 1 – העיר העתיקה של עכו ומלון חוף התמרים
את הטיול התחלנו בעכו בסיור רגלי בעיר העתיקה. החננו את הרכב קרוב לנמל והתחלנו לטייל ברחובות העיר העתיקה של עכו, כשמה הרחובות מעוצבים בסגנון עתיק ומיוחד. לבוא מהמרכז לעיר נותן במקצת את התחושה והאווירה של מדינה אחרת, במיוחד מכיוון שבעיר יש מפגש תרבויות, דבר המייחד ומבליט אותה לטובה. בגלל הקורונה, חלק מהאטרקציות כרגע סגורות למבקרים. קנינו כרטיס משולב של אטרקציות בעיר העתיקה שמשלב בין – אולמות האבירים, מנהרת הטמפלרים (סגורה כרגע), חמאם טורקי ומוזיאון עוקשי. הכרטיס היה במבצע של 40 שקל לאדם, כשבאתר הוא מופיע כעולה 59 שקלים. 
אולמות האבירים ומוזיאון עוקשי
באותו המתחם ניתן למצוא 2 מן האטרקציות הכלולות בכרטיס. התחלנו ממוזיאון עוקשי שהסיור בו לא אורך הרבה זמן והמשכנו אל אולמות האבירים, שם נמצאים שרידים של מצודה הוספיטלרית מתקופת הצלבנים אשר חשפו ארכיאולוגים במהלך השנים בהם ניתן לקבל הצצה לדרך בה חיו האבירים, בין היתר. מורכב מכמה אולמות תת קרקעים. בתחילת הביקור מקבלים מכשיר קולי שכאשר מגיעים למייצג ניתן ללחוץ על ספרתו ולקבל הסבר. המייצג שהכי ריתק אותי היה מייצג של אבירים שמוקרנים מתהלכים על הקיר, הם היו צבועים בצבע לבן וממש הרגיש כאלו הם זזים על הקיר ממולי. הסיור מרתק במיוחד ומכיוון שהוא פרטני, אפשר ללכת לפי הקצב שלכם וכך שימשך כמה זמן שבוחרים. במקום יש גם בית קפה וגן קטן שאפשר לשבת במידה ורוצים לנוח בין האולמות.
אולמות האבירים
אולמות האבירים
חמאם אל באשה – החמאם הטורקי
חמאם אשר נבנה בסוף המאה ה18. בכניסה לחמאם מוקרן סרטון הסבר על החמאם של 15 דקות ולאחר מכן מסיירים פרטנית במקום. החמאם  בנוי מחדרים שונים של טיפולים בהם מוצגים פסלים המסודרים בצורה מרהיבה מבחינת המיקומים וממחישים את החיים ששררו בתוכו. לעומת האולמות, הוא מקום הרבה יותר קטן וניתן לסיים אותו בתוך פחות מחצי שעה. 
נמל עכו
ים עכו
לאחר החומוס רצינו לאכול קינוח והתחלנו ללכת חזרה לכיוון הנמל, ממש ממול למסגד ולנמל שוכנת לה קונדיטוריה מדהימה בשם "כרמלה". הגעתי אליה מתוך המלצה בקבוצה טבעונית. הקונדיטוריה מגדירה את עצמה גם כבעלת אופציות רבות ללא גלוטן. יש להם מקרר ארטיקים טבעיים (שרובם טבעוניים), עוגיות בקופסה (ראיתי לפחות 4 סוגים טבעונים), כנאפה, אטאייף ופיצה טבעונית. לקחנו לחלוק כנאפה טבעונית שעשויה מגבינת טופו (יש אופציה עם/בלי גלוטן) והיא הייתה אחת מהמוצלחות שטעמתי. המרקם שלה לא היה קשה כמו בד"כ בכנאפה וגם בבפנים הגבינה הייתה מעורבבת ביחד עם שיערות קדאיף. 
כנאפה - קונדיטורית כרמלה, נמל עכו
אחרי האוכל הלכנו למלון – מלון חוף התמרים. החדר במלון לא ענק אבל הוא בהחלט מספיק לזוג, וקיבלנו חדר המשקיף אל הים. לחוף יש בריכה גדולה, הרבה אזורי ישיבה וגם חוף פרטי (שזה בהחלט בונוס). היציאה לחוף נסגרת ב5 אז הלכנו מהר לחוף ולאחר מכן לבריכה.
חוף פרטי - מלון חוף התמרים
הנוף מהחדר - בית מלון חוף התמרים
בערב הלכנו לאזור הקרוב לנמל שבו יש מתחם של אוכל לפי המלצות לקפה נטו. הישיבה ממש מול הים ונראתה סופר מבטיחה, במיוחד מכיוון שכתבו המון המלצות על המקום. לצערי, המקום לא ידידותי לטבעוניים בכלל. הסתכלנו בתפריט שדל מאוד בסימון הטבעוני שלו והחלטנו לקחת פסטה שהייתה בין ה2 מנות עיקריות שהן לא סלט היחידות בתפריט שמתאימות, אבל גם אותה לא היה באותו זמן. בעקבות זה חזרנו לאזור של העיר העתיקה, שם היו כמה מסעדות פתוחות עם אווירה מאוד נחמדה. ברקע – מוזיקה בערבית, בחוץ של כל המסעדות מקושטים במנורות, ושלטי המסעדות היו מוארים בניאון. הסתכלנו בתפריט של כמה מסעדות ובחרנו בזאת שנראתה עם הכי הרבה אופציות. אני לא חושבת שהאזור בערב היה מאוד ידידותי לטבעונים, אבל ניתן להסתדר. התיישבנו במסעדת אלחא'ן ולקחנו חומוס, צ'יפס, סלט טורקי ולימונדה. האוכל היה טעים אבל אם הייתי חוזרת לשם, זה היה בעיקר בזכות האווירה של המקום. אחרי שסיימנו לאכול ארוחת ערב, חזרנו למתחם האוכל של עכו לדלי קרים, שם לקחנו גלידת סורבה תות. 
מסעדת אלחא'ן - העיר העתיקה עכו
יום 2 – מלון חוף התמרים, ונסיעה לזיכרון יעקב
את הבוקר במלון פתחנו בארוחת בוקר. אחת ההמלצות הראשונות שלי כשנוסעים לבית מלון זה תחילה לשלוח מייל לבית המלון ולהגיד להם שאתם מגיעים, וכמה טבעונים תהיו. זה כמובן במידה וזה בית מלון שלא שמעתם עליו המלצות עד כה, כי בד"כ ברשתות שקיבלו המלצות מטבעונים רבים יש תמיד אופציות. אחרי שעשיתי את ההזמנה בHOTELS שלחתי להם בקשה והם ענו לי בחזרה שכשאגיע אדבר עם השף וידאגו לנו לאוכל טבעוני. כשהגענו, ביקשתי לדבר איתו והוא עבר איתי קצת על הדברים שיש בבופה ואז הציע להכין פיצה, וכמובן שלקחתי את ההצעה בשמחה. יש בבית מלון – קציצות טבעוניות, גרנולה וקורנפלקס, פירות, ירקות, ריבות, מעדנים ושלל לחמים. הוא גם הציע להביא לי גבינה טבעונית, כך שגם אם אתם לא אוכלים פיצה, יש מגוון רחב של אופציות. הוא הכין לכל אחד מאיתנו פיצה (שהייתה גם ללא גלוטן) אישית ויחסית גדולה עם תוספות לבחירה. בנוסף אכלנו מעדנים של תנובה. 
ארוחת בוקר - מלון חוף התמרים בעכו
את הבוקר במלון סגרנו בבריכה ולאחר מכן עשינו צ'ק אאוט. לפני הנסיעה לזיכרון, עברנו בקניון של עכו שממש קרוב למלון. יש בקניון את הרשת BE שיש בה 3 חברות מדהימות ש2 מהן לא מזמן הגיעו לארץ – קטריס, דה באלם ועופרה שכבר שנים נמכרת בישראל. לפי האתר עופרה הוא מותג טבעוני, לקטריס יש סימון למוצרים שטבעוני מה שהופך את חווית הקניה ליותר נוחה. אומנם לדה באלם אין סימון, אבל ניתן לקרוא את התוויות של המוצר/לחפש באינטרנט שם כתוב בשפע איזה מוצרים שלהם טבעוניים.
אחרי הביקור בקניון, עשינו את דרכנו למדרחוב  בזיכרון יעקב. מומלץ לחנות באחד מהקצוות של המדרחוב ופשוט לטייל בו בחופשיות. לאורך המדרחוב יש המון חנויות מעניינות. אחת החנויות המעניינות שם היא חנות המפעל של לבידו ששוכנת על המדרחוב, מותג קוסמטיקה טבעי שלא מנסה על בעלי חיים וגם מסמן את כל המוצרים שטבעוניים עם סמל של VEGAN. לאחר מכן הלכנו לחנות/מסעדה של יקב תשבי. אחד מהדברים הבולטים בעיר הוא שהיא עיר היין והיקבים וכך גם לכל האורך של המדרחוב יש מקומות של יין. קניתי בחנות יין רוזה שכמובן גם הוא מסומן כטבעוני (הידעתם? לא כל היינות טבעוניים.) יש לייקב תישבי הרבה יינות טבעוניים והם גם מאפשרים טעימה של יינות בחנות. לפני כחצי שנה כשעבדתי בכנס יין יצא לי לטעום סוגים שונים של יינות בכנס אבל היה יין אחד שזכרתי במיוחד, זה היה היין רוזה מ-נואר 2019 שלהם, אז שמחתי שיצא לי להגיע ולקנות אותו. 
מדרחוב - זיכרון יעקב
מדרחוב - זיכרון יעקב
מוזיאון בית אהרונסון
אחת האטרקציות הקיימות במדרחוב זה ביקור במוזיאון בית אהרונסון. המוזיאון, הוא בעצם הבית של משפחת אהרונסון שמטרתו לתעד ולשמר את מורשת בני המשפחה, ולהמשיך  להשמיע את סיפור גבורתם לעולם. הסיור מתחיל בסרטון הנותן לנו הצצה לסיפור של המשפחה וכלל שיחזור קטעים שקרו בביתם. לאחר הסרטון נכנסים לבית ומסיירים בו. החלק המגניב היה בסוף הסיור שזוכים להיכנס למנהרה ששכנה מתחת לבית והיוותה מקום מסתור לפגישות והחבאה של מסמכים וציוד.  
WhatsApp Image 2020-09-30 at 17.15.13
אוכל בזיכרון יעקב
בצהריים התלבטנו איפה לשבת, בדקתי כמה אופציות גם באפליקציה של הפי קאו וגם בטריפ אדוויזר, לא היה מספר גדול של אופציות באזור ורצינו להישאר במדרחוב אז הלכנו על מסעדת נילי. גם במסעדה מסמנים את המנות הטבעוניות. התחשק לנו מאוד פסטה והיו 3 אופציות לפסטות, לקחנו 2 סוגים שונים של פסטה עגבניות עם פנה (הסוג היחיד של הפסטה בלי ביצים), היה טעים וגם המחיר יחסית סביר. הייתי שמחה אם יותר מקומות של אוכל איטלקי היו מכניסים אופציות כמו פיצה ורביולי.
לאחר מכן, סגרנו את הטיול בחנות המפעל של אלדו. לחנות יש כ13 אופציות של גלידה טבעונית ופרוז'ן יוגורט. לקחתי גלידת אגוזי לוז שהייתה לא פחות ממדהימה. החנות מעוצבת ממש יפה אז מאוד נחמד גם לשבת בפנים. 
פסטה פנה ברוטב עגבניות - מסעדת נילי
גלידת אגוזי לוז - אלדו
שלט מקסים בחנות המפעל של אלדו

רוצים להישאר מעודכנים כל פעם שעולה פוסט חדש לבלוג? מוזמנים לעקוב אחריי ברשתות החברתיות

Share - לשיתוף

אולי גם תאהב...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *